2021’in En Çok Beklenen Oyunları

Spread the love

2021’in En Çok Beklenen Oyunları. 2020 bilgisayar ve konsol oyuncuları için birçok güzel oyunun piyasaya çıktığı bir yıldı. Ancak birçok oyuncunun gözü, her zaman olduğu gibi, bir sonraki yılın ve en sevdikleri oyunların devamlarındaydı. 2021 yılı bu konuda birçok oyun severi mutlu edecek oyunlar vaat ediyor. Şu ana kadar 2021 yılında oyuncularla buluşacağı açıklanan oyunlardan en heyecan verici olanları;

2021’in En Çok Beklenen Oyunları

  • Halo: Infinite
  • Far Cry 6
  • Resident Evil Village
  • Diablo II:Resurrected
  • Gotham Knights

Zombiler, Şeytanlar, Ölümden Dönmüş Savaşçılar ve Büyücüler

Resident Evil Village, mayıs ayında PC, PS4/5 ve Xbox One platformlarında oyuncularıyla buluşacak ve serisinin korku geleneğini devam ettirecek. Yine Capcom tarafından geliştirilen oyun, Resident Evil 7’nin birkaç sene sonrasından başlayacak. Oyuncuların Ethan Winters karakteri ile korkuyla yüzleşecekleri oyunda eski oyunlarda tanıdığımız karakterlerden Chris Redfield ve Alcina Dimitrescu ile de karşılaşacağız. Avrupa da bir kasabada geçecek oyunun, Resident Evil 7 gibi birinci şahıs bakış açısından oynanacak.

2021 yılında çıkacak oyunlar
2021’in en çok beklenen oyunları

Diablo II: Resurrected, bu sene piyasaya sürülecek genişletilmiş, tekrar yapımlar içerisinde oyuncuları en çok heyecanlandıran oyunlardan biri. Blizzard’ın efsanevi aksiyon RPG oyunu Diablo 2’nin günümüz teknolojisiyle tekrar yapımı olan oyun, Diablo 4 ile beraber geliştirilmekte. Oyuncuları tatmin etmeyen Diablo 3’ün ardından yapımına karar verilen oyun, 2000 yılında piyasaya sürülen ve günümüzde hala türün standartlarını belirleyen Diablo 2’yi tekrar diriltmeyi amaçlıyor.

Tropikal Adada Devrim Keyfi

Oyunculara gerçekçi bir oyun deneyimi yaşatan ve çok geniş, özgür bir oyun alanı sunmasıyla dikkat çeken Far Cry serisi bu sene 6.oyunuyla tekrar oyuncularla buluşacak. Oyuncuların bu seferki amacı adayı demir yumrukla yöneten bir diktatörü devirmek olacak. Ubisoft Toronto tarafından geliştirilen oyun, standart oyun platformlarının yanında Google Stadia ve Amazon Luna içinde geliştirilmesiyle dikkat çekiyor.

Halo serisi kuşkusuz Microsoft’un ilk çıkardığı Xbox’ın satışlarının artmasını sağlayan en önemli oyunlardan biriydi. Aynı zamanda konsollarda FPS oyunlarının da artmasına ön ayak olan oyun, hikayesiyle de birçok oyuncunun dikkatini çekmeyi başardı. PC ve Xbox platformları için geliştirilen oyunda oyuncular yine Master Chief olarak Halo 5: Guardians’ın bittiği yerden hikâyeye devam edecekler. Oyunla ilgili en dikkat çeken gelişmelerden biri Gears of War 4 ve 5’i geliştiren The Coalition ekibinin de oyunun yapımında 343 Industries’e yardımcı oluyor olması.

Gotham City ve Çözülemeyen Suç Sorunu En sevilen süper kahramanlardan biri olan Batman efsanesi bu sefer kendisi olmadan devam ediyor. Gotham Knights, Batman ve Komiser Gordon’ın ölümlerinden sonra Gotham’da artan suç dalgası ve bu dalga ile baş etmeye çalışan Batman’in eski ortaklarını konu alıyor. Oyunculara Nightwing, Batgirl, Robin ve Red Hood olarak oynama şansı verecek olan oyun, karakterlerin özelliklerine göre değişik stiller sunuyor. Oyun, senaryonu iki kişi birden oynamasına da izin vererek, oyunculara arkadaşlarıyla daha da eğlenceli vakit sunmayı vaat ediyor.

google da diğer aramalar

diğer konularımız