Cep Telefonu Çiziklerini Yok Etme

Spread the love

Düşme, çarpma, çocukların kullanımı vb. birçok nedenden dolayı cep telefonları çizilebiliyor. Sizlere anlatacağımız cep telefonunu çiziklerini yok etme yöntemlerini kullanarak, çiziklerden kurtulabilirsiniz.

Cep Telefonu Çiziklerini Yok Etme Yöntemleri

  • Karbonat kullanımı
  • Bitkisel Yağ Kullanımı
  • Bebek pudrası kullanımı
  • Araba Kremi kullanımı
  • Zımpara yöntemi
  • Diş macunu kullanımı

Cep telefonların boyutunun büyümesi, daha fazla zarar göreceği anlamına gelir. Cep telefonu çiziklerini ortadan kaldırmak için birçok yöntem bulunuyor. Ufak boyuttaki çizikleri yok etmek kolay ancak daha derin çizikleri ortadan kaldırmak oldukça zor. Çizik yok etme yöntemlerini uygularken çok dikkatli olmanızı öneririz. Kullanacağınız malzemeler cep telefonunuza zarar verebilir. Cep telefonu çiziklerin ortadan kaldırma yöntemlerinden birini kullanmadan önce, cep telefonunuzun çizik halinin fotoğrafını, bir de temizledikten sonraki halinin fotoğrafını çekip yöntemin ne kadar etkili olup olmadığını görüntüleyebilirsiniz.

Karbonat Kullanarak Çizikleri Yok Edin

Cep telefonu çiziklerini ortadan kaldırmak için en etkili yöntem karbonat kullanmaktır. Bir çay su bardağının içine 2 çay kaşığı karbonat ekleyerek krem kıvamına ulaşana kadar karıştırın. Karışımı çiziklerin üzerine krem sürer gibi uygulayın. Mikro fiber bez ile silin ve çiziklerden kurtulun.

Bitkisel Yağ Kullanarak Çiziklerden Kurtulun

Her evde bitkisel yağ bulunur. Pamuğun üzerine biraz bitkisel yağ dökün ve cep telefonunuzun çizik yerlerini silin. Bu yöntem çizikleri geçici olarak yok eder. Ufak boyuttaki çiziklerin tamamını yok etme imkânı da var.

Bebek Pudrası Çizikleri Yok Ediyor

Bebek pudrası ile bir miktar suyu karıştırarak krem haline getirin. Aynı karbonat yöntemi gibi çiziklerin üzerine yavaşça uygulayın.

Çizikleri Yok Etmek İçin Araba Kremi Kullanın

Arabada meydana gelen ufak çizikleri pasta ya da araba kremleri ile yok edebilirsiniz. İnternetteki alışveriş sitelerinden ya da arabası olan bir arkadaşınızdan araba kremini temin edebilirsiniz. Büyük çizikleri en aza indirme ve ufak çiziklerin tamamını yok edebilirsiniz.

Zımparalayarak Çizikleri Yok Edin

Daha önce zımpara kullanmadıysanız, bu yöntemi kullanmayın. Cep telefonunuza ciddi anlamda zarar verebilirsiniz. Zımpara yardımıyla cep telefonunuzun önündeki ve arkasındaki çizikleri yok edebilirsiniz.

Çiziklerin En Etkili İlacı Diş Macunu

Her evde diş macunu bulunuyor. Çiziklerin üzerine diş macunu sürüp, mikro fiber bez ile yavaş yavaş silin. Çiziklerin büyük bölümünü yok edebilirsiniz.

Çizik Giderici Ürünler

Cep telefonları, bilgisayar, tablet, televizyon ve birçok teknolojik ürün için kullanabileceğiniz çizik giderici ürünler bulunuyor. Bu ürünleri internet sitesindeki alışveriş sitelerinden satın alabilirsiniz.