İos’ta Kayıtlı Parolalar Nasıl Bulunur?

Spread the love

İos da kayıtlı parolaları nasıl buluruz? İos da kaydedilen parolalarla web tarayıcılarına nasıl giriş yaparız? İos da kaydedilen parolaları nasıl kaldırabiliriz? Yanıt aslında çok basit. Sizde kolaylıkla parolalarınızı kaydedebilip, bu özellikten yararlanabilirsiniz. Aşağıda bu sorulara yanıt bulmak için göz atabilirsiniz. Teknoloji akıl almaz bir şekilde her gün gelişiyor ve yenilikleriyle herkesin hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor.

Markalar artık kullanıcılarının birçok isteklerine yanıt verebiliyor ve hayatlarını kolaylaştırmak için her türlü özelliği getirmeye devam ediyorlar. Apple markası bu değişim de ve yenilikte son zamanlarda büyük roller oynuyor. Her güncellemeyle hayatımıza yeni bir şeyler katmaya devam ediyor. Markalar teknolojik aletlerin boyutunu küçültürken işlevlerini ve hızlarını artırmak için uğraşıyorlar. Artık kullanıcılar sitelere hızlı bir şekilde kolaylıkla ulaşabilmekteler.

İos İşletim Sistemi Nedir?

İos Apple markasının ilk başta sadece İPhone için geliştirdiği sistemdir. Daha sonradan İpad ve İpod touch da kullanılabilen mobil işletim sistemi olmuştur. İos işletim sistemi sadece İtunes ve Apple Appstore da kullanılır ve başka hiç bir uygulamadan yüklenemez.

İos Sisteminde Kayıtlı Olan Parolalar Ne Demektir?

İos sisteminde kayıt altına alınan parolalar web tarayıcı üzerinden sitelere ilk girişte kullanıcının onayı ile kaydedilir. Parolayı anımsa dedikten sonra aynı siteye girerken kullanıcılar parmak izi okutarak yada telefonunun kendi şifresini girerek sitelere kolayca ulaşabilmektedirler. İos’un sunduğu bu özellik kullanıcılara büyük avantaj sağlamaktadır. Böylelikle Apple kullanıcıları hem zamandan kazanacaklar hem de parolayı unuttuklarında parolayı hatırlamak ile uğraşmayacaklar.

İos Sisteminde Kayıtlı Parolalar Nasıl Bulunur?

İos sitemine kayıtlı parolaları bulmak için aşağıdaki adımları kolaylıkla izleyebilirsiniz. Öncelikle Apple markalı telefonumuzu açıyoruz ve AYARLAR kısmına giriyoruz. Daha sonra Hesaplar Ve Parolalar kısmına tıklıyoruz. Önümüze Uygulama ve Web Parolaları kısmı çıkacaktır. Bu kısma tıkladığımız zaman bizden parmak iziyle onay isteyecektir.

Eğer parmak iziyle giriş yapamazsanız, telefonunuzun kendi giriş parolasıyla da bu bölüme giriş yapabilirsiniz. Parolanızı girdikten sonra şimdiye kadar web tarayıcınızdan girdiğiniz ve parolayı anımsa dediğiniz tüm şifreleri görebilirsiniz. Ayrıca artık kullanmadığınız siteleri ya da görmek istemediğiniz parolaları buradan da kolaylıkla kaldırabilirsiniz.