Skype Nedir ve Video Konferans Nasıl Yapılır?

Spread the love

Skype, 2003 yılında Lüksemburg’da Microsoft şirketi tarafından kurulan, internet üzerinden hem görüntülü hem de mesajlaşarak iletim kurulabilen yazılımdır. Skype uygulamasını en çok Amerikalılar kullanmaktadır. Son zamanlarda ise Dünya genelinde yoğun bir şekilde kullanılmaya başlanmıştır

Skype’de Neler Yapılabilir?

Skype uygulamasında sevdiğimiz veya bir iş nedeniyle bizden uzakta olanların insanlarla yazılı, sesli veya görüntülü şekilde görüşebiliriz.

Skype’den Arama Yapmak Ücretli Midir?

Skype üzerinden bir diğer Skype kullanıcısını sesli veya görüntülü aramak ücretsizdir, sadece internet paketinden kullanılır ama Skype üzerinden cep telefonları ve sabit telefonları aramak ücretlidir.

Skype’den Cep Telefonları ve Sabit Hatları Aramak Ne Kadar?

Skype uygulaması cep telefonları ve sabit hatlarla görüşmek için kendi içinde kontör ile haberleşmeyi sağlamaktadır. Bu kontörlerin Dünya genelindeki fiyatları şu şekildedir:

  • 375 dakika 5.00 pound
  • 750 dakika 10.00 pound
  • 1880 dakika 25.00 pound

Son Zamanlarda Neden Video Konferans Popüler oldu?

2020 yılı itibariyle Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan Covid-19 virüsüyle birlikte tüm dünya virüsten korunmak amacıyla evlerine kapandı. İnsanlar bu dönemde işlerini, eğitimini devam ettirebilmek amacıyla Skype uygulaması üzerinden video konferans yapmaya başladılar, bu sayede oturdukları yerden bilgisayar veya telefonlar aracılığıyla insanlarla iletişimini kesmediler.

Peki, Video Konferans Nasıl Yapılır?

Skype uygulamasından hesabınızı açıktan sonra arkadaş olduğunuz kişilerin profiline basıp açılan pencerede o kişinin isminin sonunda kamera butonu bulunur, o butona bastıktan sonra video konferans başlamış olur. Karşımızdaki kişi video konferansı kabul ederse görüntüsünü bizde görebiliriz. İstediğimiz şekilde tek kişi veya grup halinde görüşme sağlanabilir. Skype uygulaması bir video konferans görüşmesinde 10 kişiye kadar izin vermektedir.

Skype Uygulamasına Nerelerden ulaşabiliriz?

Skype uygulamasını Android, İOS, Windows, Mac, Linux ve Web üzerinden ücretsiz bir şekilde indirilerek ulaşılabilir.