Karayip Korsanları Filmi Nerede Çekildi?

Spread the love

İçerik Başlıkları

Karayip Korsanları Filmi Ve Oyuncuları

 Asıl adı ”Pirates of the Caribbean” olan film serisi ülkemizde ”Karayip Korsanları” olarak bilinmektedir. Macera, denizcilik ve korsan temalarını ele alan bu seri 5 filmden oluşmaktadır. Çoğu zaman sinema kanallarında karşımıza çıkan ya da epik karakterleriyle tanıdığımız bu film serisinin başrollerinde Johnny Deep, Orlando Bloom, Geoffrey Rush ve Kevin McNally gibi ünlü oyuncular yer almaktadır.

  Karayip Korsanları Filmi Neyi Anlatıyor?

 Karayip Korsanları filmi konusu Kaptan Jack Sparrow rolünü canlandıran ünlü oyuncu Johnny Deep’in denizlerde geçen, mucize ve macera dolu korsan hikayelerini anlatıyor. Serinin ilk filmi olan ”Siyah İnci’nin Laneti ” ile Kaptan Jack Sparrow’un maceraları başlıyor. Daha sonra seri sırasıyla; Ölü Adamın Sandığı, Dünya’nın Sonu, Gizemli Denizlerde ve Salazar’ın İntikamı filmleriyle devam ediyor. Çoğu zaman televizyonda kanal değiştirirken karşımıza çıkan bu ünlü film serisi pek çok ödül kazanmış, rekorlar kırmış ve Jack Sparrow gibi birçok epik karakteri hayatımızın bir köşesine koymayı başarmıştır.

 Jack Sparrow filmde maceradan maceraya koşarken, çoğu zaman yüzümüzde ufak bir tebessüm bırakmayı da başarmıştır. Filmde karakter olarak inatçı ama bir o kadarda zeki bir korsanı canlandıran Johnny Deep bu karakteriyle çoğu zaman ilgi odağı olmuştur. Öyle ki bu karakteriyle çoğu zaman neden Oscar ödülünü alamadığı bile tartışmalara sebep olmuştur.

karayip korsanları nerede çekildi
karayip korsanları nerede çekildi
 Karayip Korsanları Filminin Başarıları ve Ödülleri

 Gerek karakter yapıları gerekse kostümleri ve muhteşem aksiyon sahneleriyle aklımızda yer edinen Karayip Korsanları günümüzün hala en çok izlenen ve televizyonlarda karşımıza çıkan yapımlarından biridir. Filmin çoğu sahnesi aradan yıllar geçmesine rağmen hala aklımızdadır. Karayip Korsanları filminin müziği dahi çoğumuzun telefonunda zil sesi olarak kullanılmakta ve dinlenmektedir. Filmin bu denli başarılı olmasının belki de en önemli sebebi karakter seçimleri ve büyük çaplı prodüksiyondur. Film pek çok prestijli ödülü; müzik kurgusu, en iyi makyaj, en iyi efekt ve en iyi kostüm gibi alanlarda almayı başarmıştır. Bu başarıların arkasında pek tabi daha önce bahsettiğimiz prodüksiyon ekibine büyük pay düşmektedir.

 Karayip Korsanları Filmi Nerede Çekildi?

 Belki de küçüklükten itibaren hepimizin duymaya başladığı, korsanlar hakkında ilk bilgilerini edindiği bu muhteşem film Amerika kıtasında yer alan Karayiplere bağlı St. Vincent bölgesindeki Wallilabou Bay adasında çekilmiştir. Ada şartlarında pek çok zorluklarla çekilen bu film yapımcı şirkete her ne kadar maliyetli olsa da kazandırdığı gişe hasılatıyla yapımcı şirketin yüzünü güldürmüştür.

 Televizyonda fragmanı her çıktığında mutlu olduğumuz, korsanlara karşı sempatimizi arttıran bu filmi hiçbir zaman unutamayacağız gibi gözüküyor. Karakterlerini her izlediğimizde onlarla birlikte maceradan maceraya atılacağımız, Jack Sparrow ve gemisi Siyah İnci ile uzak denizlere yelken açacağımız bu film hayatımıza girmeyi çok iyi bir şekilde başarmış, herkesin aklında yer edinmiştir.

Film dizi sinema hakkında diğer yazılarımız

karayip korsanları hakkında google aramaları