Kış Tatili İçin Nereye Gidilir

Spread the love

Kış aylarında tatile gitmek istiyorsanız tatil yerini doğru tercih etmeli ve ona göre plan yapmanız gerekebilir.  Türkiye’nin bazı şehirleri ve bölgeleri kış aylarında tatil yapmak için bire bir.

kis-tatili
kis-tatili

Kış Tatili için Bursa / Uludağ

Kış tatili, kış turizmi denildiğinde akla ilk gelen Bursa – Uludağ oluyor. Uludağ’da bulunan konaklama yerleri yıllardır kış aylarında çok sayıda misafir ağırlıyor. Kayak yapmayı sevenler, kayak öğrenmek isteyenler için ideal bir yer olan Uludağ hem profesyonel hem de amatör kayakçıların tercih ettiği bir bölge. Ulaşımı kolay olan bölgenin konaklama imkanı da oldukça geniş. Oteller, butik oteller ve bungalov evler olmak üzere çeşitli konaklama yerleri bulunuyor.

Kış Tatili İçin Erzurum

Kış turizminin önemli şehirlerinden olan Erzurum, Palandöken sayesinde her yıl binlerce ziyaretçi kabul ediyor. Palandöken, dünyaca ünlü kayak merkezlerine ve pistlerine ev sahipliği yapıyor. Kış tatilinin tadını kış sporu yaparak çıkarmak isteyenler tatil planına Palandöken’i ekleyebilir. Palandöken’de bulunan oteller ve konaklama yerleri farklı dekorasyon yöntemleriyle misafirleri karşılıyor. Konforlu ve her bütçeye uygun konaklama imkanı sunan Erzurum, cağ kebabı ve cevizli kadayıf dolması ile ünlü bir şehir. Kış tatili için şehre gelecek olanlar bu lezzetleri yerinde tadabilir.

Kış Tatili İçin Kastamonu

Kışın tatile çıkmak istiyorsanız ve gideceğiniz yerin çok kalabalık olmasını istemiyorsanız Kastamonu’yu ziyaret edebilirsiniz. Kış tatilini daha sakin geçirmek isteyenler için ideal olan Kastamonu, Ilgaz ile ziyaretçi kabul ediyor. Ilgaz;

  • Kastamonu ile Çankırı arasında yer alıyor.
  • Daha sakin kış tatili geçirmek isteyenler için uygun.
  • Kayak yapmak için uygun.
  • Oteller konforlu ve kayak pistlerine yakın olmasıyla avantaj sağlıyor.

Sapancada Kış Tatili

İstanbul’da yaşayan ve kışın yakın çevrelere tatile gitmek isteyenler ilk olarak Sapanca’yı ziyaret ediyor. Eğer İstanbul’da oturuyorsanız ve tatil için yakın yerleri tercih edecekseniz sizler de buraya gidebilirsiniz. Kış turizmi için uygun olan Sapanca her yıl çok sayıda ziyaretçi kabul ediyor. Sapanca hem günübirlik ziyaretçileri hem de konaklama için gelen ziyaretçileri kabul ediyor. Her mevsim görülmeye değer olan Sapanca kış aylarında başka bir güzelliğe bürünüyor. Burada konaklamak isteyenler Sapanca Gölü manzaralı konaklama tesislerini tercih edebilir. Tesisler her bütçeye uygundur. Güvenilir ve konforlu tesisler sayesinde tatilinizi istediğiniz süre devam ettirebilir, burada keyifli vakit geçirebilirsiniz. Burada aynı zamanda göl manzaralı restoranlar ve kafeler bulunuyor. Kış tatiliniz için Sapanca’yı tercih ederek göl kenarında uzun yürüyüşler de yapabilirsiniz.

Kış Tatilinin Olmazsa Olmazı Bolu

Kış tatilinin olmazsa olmazı Bolu, günübirlik gezilerde ve konaklamalı gezilerde tercih edilebiliyor. Abant Yedigöller bölgesi, kar manzarasının tadını konforlu otellerde çıkarmak isteyenlerin tercihi oluyor. Yedigöller bilindiği üzere milli parktır. Bolu il sınırları içerisinde bulunan milli park, yeşilin farklı tonlarını içinde barındırıyor. Burada kış aylarında eşsiz güzelliğe sahip olan 7 adet heyelan gölleri bulunuyor. Konforlu ve güvenilir konaklama imkanı sunan Abant’ta bütçenize uygun konaklama hizmeti veriliyor.

İstanbul’a Yakın Kış Tatil Bölgesi Kartepe

İstanbul’a 1 saatlik uzaklıkta olan Kartepe, kış aylarında son zamanlarında  çok tercih edilen kış tatili bölgelerinden biri olmaya başladı. Marmara bölgesinin en yüksek yerlerinden biri olan Kartepe’de bütçenize uygun konaklama yapma imkanınız oldukça yüksek. Sezonu geç açıp erken kapatsa da özellikle İstanbul’da yaşayanlar için hafta sonları çok tercih ediliyor ve ziyaretçilerin neredeyse hepsi İstanbul’lu

Kış tatili hakkında diğer aramalar

Gezi rehberi kategorisindeki diğer yazılarımız