Space Jam 2

Spread the love

Space Jam 25 Yılın Ardından Geri Dönüyor

Space Jam 2. 1996 yılında vizyona giren, başrolünde dünyanın gelmiş geçmiş en iyi basketbolcularından biri sayılan Michael Jordan ve ünlü çizgi film karakteri Bugs Bunny’nin giren ve çizgi film dünyası ile gerçek dünyayı bir araya getiren görüntü stili ile tüm dünyada ilgi çeken Space Jam filminin devamı niteliğindeki Space Jam Yeni Efsane 2021 yılının haziran ayında izleyicilerle bulaşacak. Bu sefer başrolünde 1984 doğumlu efsaneleşmiş bir diğer basketbolcu LeBron James’i izleyeceğimiz filmin konusu ise ilk filmden farklı.

Tamamen Yeni Bir Hikâye İle Klasikleşmiş Looney Tunes Mizahı Geri Geliyor

space jam 2

space jam 2

İlk Space Jam filminde Bugs Bunny’nin gerçek dünyayı ziyaret ederek kendilerine yardımcı olması için Michael Jordan’ı ikna etmeye çalışmasını ve Jordan’ın çizgi film karakterlerine yardım ederek onların özgürlüklerine kavuşmalarına yardımcı olmasını izlemiştik. İkinci Space Jam filminde ise çocuklarının da kendisi gibi basketbola gönül vermesini isteyen, LeBron James’in, dijital dünyaya esir düşen oğlunu kurtarmak için bilgisayar efektlerinin yaratıldığı serverda yaşadığı maceraları izleyeceğiz.

Yeni Karakterlerin Yanında Birçok Sevilen Karakter Beyaz Ekrana Tekrar Dönüyor

İlk film gibi ikinci filmde birçok “gerçek” yıldızı ekranlara taşıyacak. Bunlardan en tanınanları Iron Man ve Avengers filmlerinde canlandırdığı “James Rhodes/War Machine” karakteri ile tanınan Don Cheadle ve The Walking Dead ile dikkatleri çeken, ardından da Star Trek:Discovery dizisinde başrol karakteri Teğmen Michael Burnham karaktarini canlandıran Sonequa Martin-Green. Bu iki isim dışında ekranlarda görmeye alışık olduğumuz birçok isim filmde yer alıyor.

Çizgi karakterler konusunda kadro elbette çok çok zengin. Looney Tunes karakterlerinin neredeyse hepsini görebileceğiniz film, elbette her yaştan izleyiciler için eğlenceli vakit vadediyor. Bugs Bunny, Tazmanya Canavarı, Yosemite Sam, Silvester, Daffy Duck, Marslı Marvin ve Speedy Gonzalez bu karakterlerden sadece birkaçı.

Space Jam Yeni Efsane filminin altyazılı fragmanını YouTube’da Warner Bros’un resmi Türkiye hesabından izleyebilirsiniz;

Space Jam 2

Space Jam 2

Google space jam 2 aramaları

Film dizi sinema hakkında diğer yazılarımız