En İlginç Guinness Rekorları

Spread the love

Yeni kırılan rekorları duydukça “daha ne kadar ilginç olabilirler ki?” diye düşünüyorsunuz elbette. Tabi ki duyabileceğiniz en ilginç Guinness rekorları mevcut.

Kafasına Anten Monte Ettiren İlk İnsan

Evet, yanlış okumadınız! Kafasına anten monte ettirmiş. Kim derseniz, New York’ta yaşayan 33 yaşındaki Neil Harbisson’dur bu kişi. Kendisi renk körü olduğu için, bu anten sayesinde renkleri müzik notası gibi duymaktaymış.

Dünyanın En Uzun Tırnaklı Kadını Rekoru

Lee Redmond adında bir kadın, 1979 yılından beri tırnaklarını hiç kesmemiş. Yaklaşık 9 metreye ulaşan tırnakları, kadının 2009 yılında yaşamış olduğu bir trafik kazası sonucu kırılmış. Her ne kadar çok dikkat çekici olmasa da, ilginç bir dünya rekoru.

Göz Kapaklarıyla Araç Çekme Rekoru

Çinli Dong Changsheng, 26 Eylül 2006’da 1,5 ton ağırlığında olan bir aracı göz kapaklarının sadece alt kısımlarına yerleştirilmiş olan özel bir kancayla, 1 santim yerinden oynattı.

Gırtlak Derisi Uzatma

İngiliz Garry Stretch adlı kişi, rekorlar kitabına girmek için ilginç bir yol denedi. Boynundaki deriyi mümkün olduğunca öne çekip uzatarak dünya Guinness rekorlar kitabına girmeyi başarmış.

En Uzun Bacak

1971 Rusya doğumlu Svetlana Pankratova’nın bacakları, İspanya Torremolinos’da 132 cm olarak ölçüldü. Bu ölçümden sonra bu rekor kendisini “Uzun bacaklar kraliçesi” unvanının sahibi yaptı.

İskambil Kağıtlarından Yapılan Dünyanın En Büyük Evi

Bryan Berg, Çin’de bulunan Makao isimli oteli ve Sands Macao isimli kumarhaneyi oyun kartlarıyla inşa edip, oyun kartlarından dünyanın en büyük evini yaparak Guinness Rekorlar Kitabına girmiştir. Rekor kırdığı bu oyun kartlarından yaptığı ev için 44 gün uğraşmış ve toplamda 218 bin 792 kart kullanmıştır. Ayrıca bu kartlardan yapılan ev için hiçbir şekilde yapıştırıcı kullanmamış ve bu ev Las Vegas pasajında sergilenmiştir. Modelin ağırlığı 44 taş ağırlığında boyu ise 10 metre. Bryan Berg, dünyada Cardstacker olarak tanınmaktadır.

Akrebi Ağzında Tuttu

Bir ilginç dünya rekoru daha. Dean Sheldon, 2006 yılının Ağustos ayında 17.78 cm boyunda olan bir akrebi, 18 saniye ağzında tutmayı başarınca yeni bir dünya rekorunun sahibi oldu.