Pi Network Nedir?

Spread the love

Kripto para alanında sürekli yeni gelişmeler yaşanıyor ve bunlardan birisi de Pi Network olarak karşımıza çıkıyor. Adından fazlaca söz ettiren Pi Network, Stanford Üniversitesinde doktora öğrencisi bir grup tarafından geliştirilen bir kripto paradır. Pi Coin her ne kadar Bitcoin ile benzerlik gösterse de işleyişi ile farklı bir sanal para olmayı başarmaktadır.

Pi Network

Sistemde, network adından da anlaşılacağı üzere sanal zincir mantığı söz konusudur. Sisteme giriş yaptıktan sonra elektriğe veya internete ihtiyaç olmadan Pi coin kazıma devam ediyor. Bu sayede şarj veya internet kotanızı harcamıyorsunuz. Bir nevi zincire dahil oluyorsunuz ve zincirde Pİ’ye bir değer katarak kazanmaya başlıyorsunuz.

Pi Network Sistemine Nasıl Dahil Olunur?

Pi Networkkazıma işlemine başlamak için öncelikle akıllı teefonunuzun olması gerekiyor. App Store ya da Play Store üzerinden Pi Network uygulamasını indirmeniz ve referans kodu ile giriş yapmanız gerekiyor. Referans kodu ile giriş yaptıktan sonra ise yıldırım şeklindeki sembole basmanız yeterli oluyor.

Uygulama size kazıma için her 24 saatte bir bildirim gönderiyor. Bildirim geldiğinde sembole tıklamanız gerekiyor. Dolayısıyla sistem, referans ile çalışıyor ve referans kodu olmadan sisteme giriş yapamıyorsunuz. Bir kodla giriş yaptıktan sonra hem sizin hem de referans kodunun sahibinin kazıma hızı yüzde 25 oranında yükseliyor. Ardından sizin için de referans kodu oluşturuluyor ve sizin referans kodunuzla da sisteme dahil olanlarla sistem ilerliyor. Dolayısıyla sisteme ne kadar önce dahil olursanız kazım hızınız o kadar fazla oluyor. Yeni kullanıcıların sisteme eklenmesiyle Pi coinin değerini korumak adına hız da yavaşlıyor.

Pi Network Madencilik Ödülü

Bitcoin’deki yarılanma gibi bir işleyiş Pi Network’te de var. Temel kazım oranı aktif kullanıcı sayısı 10 sayısının her yeni kuvvetine eriştiğinde yarılanma gerçekleşiyor. Bu oran ağın belirli bir kullanıcı sayısına ulaşmasıyla sıfırlanacak. O andan sonra madenciler yalnızca işlem ücretleri üzerinden ödüllendirilmeye başlanacak. Madencilik ödülü söz konusu olmayacak.

Şu an için Pi Coin uzman işlemleri oldukça basit bir işleyişe sahip ve henüz madencilikten coin kazanma fırsatı verdiği için avantaj sağlıyor. Sisteme bir kez dahil olduktan sonra telefonunuz kapatılsa dahi madenciliğe devam ediyorsunuz. Bir kez başlandıktan sonra internete bağlı olmanız dahi gerekmemektedir. Bütün bunlar da kullanıcıların günlük hayatlarında herhangi bir kısıtlama olmaksızın madencilik yapmalarına olanak sağlamaktadır.

Pi Coin Kazanma

Pi Coin uzman görüşü merak edenler için sistem, kullanıcılardan herhangi bir para ya da ürün satın alışı talep etmiyor. Diğer pek çok kripto para madenciliği gibi bilgisayar, grafik kartı gibi gereksinimler de istemiyor. Sadece telefonlardan kullanılabiliyor. Uygulamaya giriş yaptıktan sonra her 24 saatte bir Pi elde ediyorsunuz. Üç kez Pi elde ettikten sonra katkıcı unvanı alıyorsunuz.

teknoloji hakkında diğer konularımız